top of page

מאמר 1  - מה מותר, מה אסור, ומה בעצם אנחנו רוצים מהילדים?

מאת: רננה מישורי צימבליסטה

אחד הדברים המדהימים ביותר בעיניי, בתהליך ההתבגרות שלנו כהורים, קורה כאשר אנחנו מצליחים לקיים שני ערוצים במקביל ביחסים שלנו עם הילדים :

ערוץ אחד של היכרות , חיבור ובניית הקשר,

ערוץ שני של שחרור, הענקת אחריות ועצמאות ויצירת הנפרדות.

בערוץ אחד אנחנו בונים את ההיכרות ואת היחסים בינינו לבין התינוק, הילד, הנער והבחור, ובמקביל, בערוץ אחר, מתקיים תהליך של היפרדות בינינו לבין התינוק, הילד, הנער והבחור.

מאמר 2 - להיות בסדר עם כולם

על אתגרים משפחתיים בתקופת החגים 

מאת: רננה מישורי צימבליסטה וגליה אלוני-דגן

מי לא מכיר את הסיטואציה הבאה: עוד לפני שנשטפו הכלים של סעודת ראש השנה, ניגשת אליכם אמא שלו (או אמא שלה) ושואלת בחיוך: "אז... איפה אתם בליל הסדר? אצלנו, נכון?". אולי זה מצחיק, אבל גם קצת כואב. משפחות צעירות רבות מגלות עם הולדת ילדן הראשון שה "מניות" המשפחתיות שלהן עלו בן לילה: פתאום, כל המשפחה הקרובה – סבים, סבתות, דודים ודודות – רוצה לבלות אתכם את החג, וליהנות מהפעוט/ה המתוק/ה שלכם, הנכד/ה והאחינ/ית הכי-הכי בעולם. זה הגיוני, טבעי, מחמיא – אבל גם עלול ליצור מתחים חדשים ולא מוכרים.

אז איך עושים סדר בבלגן המשפחתי של ליל הסדר?

מאמר 3  - כשההורים מתגרשים

"בימי חג הייתי רוצה שתדעו להתעלות": על גירושים "נכונים" והשפעתם על הילדים?

מאת: רננה מישורי צימבליסטה וגליה אלוני-דגן

השפעת הגירושין על הילדים היא נושא רחב יריעה. כתבות, מחקרים וספרים רבים נכתבו (וממשיכים להיכתב ברגעים אלה) על השלכות הפרידה, ורבים מאתנו חשים אותן על בשרם ממש עכשיו. בכתבה זו אשתף אתכם במחשבה אחת מני רבות: מנקודת מבטם של ילדינו, מה פירוש להתגרש "נכון", ואיך עושים זאת?

מאמר 4 - כך תעזרו לילדים ממשפחה 'חדשה' להתמודד 

מאת: רננה מישורי צימבליסטה

יותר ויותר משפחות 'חדשות' קיימות היום סביבנו. בין אם מדובר בנשים או גברים הבוחרים ללדת ילדים ללא מסגרת זוגית ולהפוך למשפחה יחידנית בעזרת תרומת זרע או אם פונדקאית,או בין אם מדובר בהורות חד מינית, או הורות משותפת.

משפחות חדשות בישראל, כבר מזמן אינן חדשות.

 

לעיתים קרובות נאלצים ההורים וגם הילדים במשפחות החדשות להתמודד עם מצבים מביכים, שאלות מטרידות, הצקות ועלבונות הנובעים מנורמות התנהלות של שנים במסגרות החינוכיות.

מאמר 5 - גיל ההתבגרות במשפחה חדשה

מאת: רננה מישורי צימבליסטה

התפרסם במגזין 'עשר פלוס'

"היא השתנתה לנו לגמרי.... אנחנו לא מבינות מה אנחנו עושות לא טוב שגורם לה להתנהג בצורה כזו... אף פעם לא ראיתי אותה עם כזה מבט של עויינות בעיניים. אש של שנאה יש במבט.

האמת שזה מפחיד!!! ..."

אנחנו מנסות יחדיו, שתי האימהות לאותה נערה מתבגרת בת ה- 13, ואני ביחד איתן, לחפש ולאתר קצה חוט או השערה : מה השתנה ביחסים בינה לבין האימהות שלה כך פתאום? מהו הדבר שגרם לשינוי הכול כך מפתיע בהתנהגות שלה כלפיהן? אולי משהו שונה מתרחש בחייה של הנערה ואין לנו שום מושג על כך?

אז התחלתי לצעוד איתן ביחד בסיפור חייה הקצר של ביתן בת ה – 13.

מאמר 6 - משפחה מרובת הורים

מאת: רננה מישורי צימבליסטה

משפחה חדשה: מה חש ילד הגדל עם שלושה או ארבעה הורים, חלקם ביולוגיים וחלקם לא?, מה חש נער המבקש להביע את צרכיו העצמיים והעצמאיים, אך יודע שגם אם יגיע להסכמה עם אחד מההורים ישנו סיכוי סביר ששלושת ההורים האחרים יחשבו או ירגישו אחרת? סיפורו של נער מתבגר עם כמה הורים

bottom of page