top of page

קבוצות הורים

את הנחיית קבוצות ההורים למדתי וקיימתי לאורך שנים במכון אדלר ועל פי הראייה האדלריאנית.עם הזמן ועם ההכרות שלי עם הצרכים השונים הנובעים מהשינויים של מבנה המשפחה המודרנית, והצרכים סביב שלבי ההתפתחות השונים של המשפחה,

בניתי סדנאות להורים המעניקות מענים ייחודיים יותר לגילאים השונים של הילדים ולמבנים המשפחתיים הייחודיים.

למידה בקבוצה היא למידה המעניקה לא רק אפשרות של רכישת ידע ומיומנויות הוריות חדשות, אלא הכרות וחשיפה לדעות ותרבויות ומסורות של כל משתתפי הקבוצה,

והיא המעניקה לכל משתתף אפשרות של בחינה ובחירה אישית של המתאים והפחות מתאים לו כהורה. למידה בקבוצת הורים הינה מתנה שהייתי חולמת שכל הורה יעניק לעצמו.

אלו הן הסדנאות שערכתי במיוחד למען מתן מענה תואם לכל שלב בתהליך התפתחות המשפחה:

סדנה המיועדת לנשים וגברים בתקופה שלפני הולדת ילדם הראשון וכהכנה למעבר להורות.

שינויים רבים עומדים להתרחש בחייהם של ההורים שבדרך, נשוחח עליהם, נלמד מה צפוי ואל מה מתוך השינויים הצפויים ניתן להתכונן וכיצד. נלמד על תהליך ההתקשרות והטיפול בתינוק, על המתרחש בחיי הזוג ועל המערכת המשפחתית כולה, על התפקיד ההורי, על תקשורת זוגית תומכת ומחזקת ועוד.

קבוצת הכנה להורות

קבוצת הכנה להורות

קבוצת אימהות ותינוקות לאחר לידת ילד ראשון

סדנה המיועדת לנשים לאחר לידה, עם המעבר לאימהות, המגיעות למפגש ביחד עם תינוקן. תקופה זו כורכת בתוכה שינויים והסתגלויות רבות, הרבה למידות חדשות והרבה חוסר וודאות אשר נשים מרגישות צורך גם לשוחח עליהם, גם לפגוש נשים אחרות הנמצאות במצב דומה, וגם לזכות בלמידה והדרכה משמעותית התורמת להן גם בתפקידן החדש כאימהות, גם בהתקשרות עם התינוק וביחסים עם בני הזוג.

סדנה המיועדת לנשים לאחר לידה של ילד שני , המגיעות למפגש ביחד עם תינוקן.

הצטרפותו של תינוק נוסף למשפחה, משפיעה על המערכת המשפחתית כולה, ובעיקר על היחסים בין ההורים לבין הילד הבכור, אשר עד כה היה ילד יחיד.

אימהות רבות מרגישות צורך לשוחח על המעבר והשינוי, מעוניינות ללמוד כיצד להתמודד עם התנהגויות חדשות ומפתיעות של הילדים הבכורים, וכיצד להצליח להעניק מענה רגשי תואם לשני הילדים בעת ובעונה אחת.

הקבוצה מיועדת לזוגות בשלבים שונים של חיי המשפחה, המעוניינים לתת מקום משמעותי ללמידה ולחיזוק הקשר הזוגי ביחד עם ההורות והשינויים המשפחתיים.

הזנת הקשר הזוגי מהווה מקור משמעותי להזנת המערכת המשפחתית כולה ויש את הצורך לתת לזה את הזמן ואת המשאבים אותם נלמד יחדיו בקבוצה.

קבוצת הורים 1-6

קבוצת זוגיות - הורית

כיצד נשמור על הזוגיות עם המעבר להורות?

זוגיות הורית

סדנה המיועדת להורים לילדים בגיל הצעיר, שנה עד שש, המעוניינים ללמוד על התפקיד ההורי, ללמוד את עקרונות התיאוריה האדלריאנית ודרכי מימושה במשפחה המודרנית.

בסדנה ניתנת ההזדמנות להבין וללמוד מה עומד מאחורי ההתנהגויות של הילדים, כיצד ניתן להקשיב להתנהגות הילד כאל צורך רגשי ולהתאים את התגובה שתעניק מענה לצורך הרגשי.

הורים 6-12

סדנה המיועדת להורים לילדים לקראת המעבר לבית הספר ולהורים לילדים הלומדים בבית הספר היסודי. עם המעבר של הילדים לבית הספר, עוברים על הילד שינויים רבים, הוא נדרש למשתנה קצת תפקידו של ההורה בחייו של הילד. בסדנה נלמד מה משתנה? למה זקוק הילד? כיצד נוכל לתת מענה נכון ביחד עם מתן אחריות ועצמאות לילד?

הורים 12-18

סדנה המיועדת להורים למתבגרים. גיל ההתבגרות מפתיע גם את הילדים וגם את ההורים בעוצמת השינויים ומורכבותם. הסדנה נותנת מענה מרגיע והולם למפגש עם המתחולל בחיי המתבגרים, ומעניקה למידה משמעותית של חיזוק וביסוס התקשורת בין ההורים למתבגרים המאפשרת יחסים טובים והבנה הדדית .

הורים 18 ומעלה

סדנה להורים לילדים בוגרים אשר ממשיכים לחיות בבית ההורים בתקופת הצבא ותקופת הלימודים באוניברסיטה. הילדים הבוגרים כבר אינם ילדים, אך ההורים לעיתים מצפים לאותו סגנון מוכר של יחסים הורה – ילד.

בתקופה זו מתרחש הצורך ללמוד לנהל מערכת יחסים שונה של הורים עם בוגרים, הכוללת בתוכה יצירת הסכמות להתנהלות ולקיחת אחריות שונה משלב הילדות וההתבגרות. בסדנה נלמד מה חשוב שישתנה וכיצד ניתן לממש זאת תוך שמירה על מערכת יחסים טובה ומיטיבה.

הורים יחידניים

סדנה המיועדת להורים יחידניים מבחירה, המעוניינים ללמוד בקבוצת הורים שעוסקת בייחודיות היחידנות ביחד עם הנושאים הנלמדים בשאר קבוצות ההורים.

עם אילו דילמות ייחודיות מתעסק ההורה היחידני? מה מתחולל בחיי ילד במשפחה יחידנית? כיצד נשוחח עם הילד על מבנה המשפחה שלנו וכיצד נענה על שאלותיו? ממה רצוי שנמנע ועל מה רצוי שנשים דגש?

סדנה המאפשרת מפגש עם הורים הנמצאים במצבים דומים ועם מחשבות ודרכי התמודדות שונות ומעשירות.

מאומצים התבגרות

סדנה להורים לילדים מתבגרים מאומצים, בשיתוף פעולה עם עמותת פסיפס, עמותה המלווה ותומכת במשפחות מאמצות. בסדנה אנו שמים דגש על שנות ההתבגרות הייחודיות לילדים מאומצים , על הצרכים הייחודיים למתבגרים מאומצים ולומדים את הכלים למתן מענה נכון ותואם לצרכים של הילדים.

משפחות חדשות

מבנים משפחתיים חדשים, השונים מהמבנה המשפחתי הקלאסי, קיימים בישראל כבר הרבה מאד שנים. הורים במשפחות חדשות פוגשים דילמות דומות ביחד עם דילמות ייחודיות במשפחתם ובמערכות היחסים עם הילדים.

בסדנה זו ניתן מקום למבנים המיוחדים ולמהות הדילמות השונות, וכמובן נלמד דרכי התמודדות וליווי נכון של הילדים המתמודדים עם שאלות ותהיות של החברה סביבם.

לסבים ולסבתות

להפוך ברגע לסבתא או לסבא, אינו אומר בהכרח לדעת בדיוק מה מצופה וכיצד רצוי לממש את תפקיד הסבא או הסבתא.

סדנה זו מיועדת לכל ההורים ההופכים להיות הורים להורים טריים, ומעוניינים לדעת כיצד נכון יהיה לנהוג ומה רצוי לממש בתפקיד החדש ובהורות האחרת המצופה מהם.

סדנת שני חדרים

סדנת 'שני חדרים' הינה סדנה המיועדת להורים ולילדים, באותו זמן , באותו מקום, ביחד ולחוד, בשני חדרים.

את הסדנה בנינו יחדיו, אפרת משולם – מטפלת רגשית ויצירתית ואני, במטרה ליצור זמן של יחד, זמן לקשר ולהנאה משותפת בין הורה לילד, כאשר בחלק מהמפגשים מתקיימת למידה הורית בחדר אחד ועבודה רגשית ולמידה של מיומנויות רגשיות וחברתיות בעזרת כלים אומנותיים עם הילדים בחדר השני, ובחלק מן המפגשים אנו מקיימות תהליכים משותפים המעניקים גם להורים וגם לילדים הזדמנות לחוויות חדשות שיוכלו לחזור ולממשן גם בבית.

שתינו מביאות לסדנה הרבה הבנה, אמפתיה, רגישות, מקצועיות ואהבה.

bottom of page